Henna használata

 

Hennás hajfestés

Hennás hajfestés a legjobb, amit a hajaddal tehetsz! Védd az egészségedet! Hajszíntanácsadás még ingyenes, használd ki, kérdezz Brigitta henna szakértőtől. Magyarországon csak nálunk elérhető ez a szolgáltatás.

A hennás hajfestés kis lemondással jár. Ez egy növény, nem lehet vele minden esetben azt a színt elérni, amit kinéztünk a fotón. A henna a te hajadhoz alakul. Az alaphajszínedtől függ milyen lesz a hennás színed. A legtöbb esetben a barna árnyalatoknak is lesz rezes fénye. Csak akkor válts hennás hajfestésre, ha elkötelezett vagy. A henna nagyon tartós hajfestési mód, ezért nem tudsz hajszínt váltani. A henna körbe öleli a hajszálakat és erősen kötődik hozzá. Lehet, hogy te csak a második hennás hajfestés alkalmával éred el a kívánt színedet. Ne add fel, írj nekem, ha valami nem úgy sikerült, ahogy gondoltad. Segítek, amiben csak tudok!

Hajfestés elött nézd meg a YouTube csatornán található videókat, főleg a "10 dolog, amire figyelj hennás hajfestés közben" sokat segítenek: https://www.youtube.com/@hennahaj.B

A Blogot is érdemes olvasgatni: https://hennaszalon.blogspot.com/

Ha nemrég festetted a hajad vegyi festékkel, akkor várj 1-2 hónapot és csak a lenövést kend be hennával. Nyílt sebeknél ne alkalmazzuk a henna festéket. Szembe kerülés esetén bő vízzel öblítsük ki a szemünkből. Kerüljük a belégzését, gyógynövény, de nem a tüdőnek való.

Henna hajfestés menete:

Otthoni hennafestés egy egyszerű és biztonságos folyamat. Ajánlott egy próba tincsen hajfestést végezni. Allergiás hölgyeknek bőrpróba mindenképp ajánlott. Mindig frissen mosott hajra kenjük fel a henna pépet! Mert a henna körbe öleli a hajat, ne zárjuk be a port, koszt, bármi mást. Henna keveréket üveg vagy porcelán tálba érdemes keverni. Fontos ,hogy ne hüljön ki a festékünk, a porcelán és az üveg tartja a meleget. Készítsünk egy bögre 50 fokos teát. A hőfok nagyon fontos, ez a megfelelő a szín előhívásához. Nem lesz szükségünk az egész bögrére. Fokozatosan öntsük a henna porra, közbe kevergessük. Használjunk kézi habverőt vagy botmixert alacsony fokon a henna pép csomómentes kikeveréséhez. Tejföl sűrűségű pépet kell kapnunk. Ha nagyon híg a pép, akkor lefolyik a hajról. A hennát frissen mosott, de száraz hajra kenjük fel. A henna nem szívódik be a hajszál belsejébe, vastagon be kell fedni vele a hajszálakat, hogy a henna festékanyaga a keratin rétegbe rögzüljön. Ahova nem kerül elég hennapép, ott nem fogja be, átcsillan az eredeti szín. 

Vegyünk fel kesztyűt és egy ecset segítségével, elölről házra haladva kenjük fel a haj tövére. Nagyon alaposan dolgozzunk, inkább több henna kerüljön a hajra, hogy minden szálat befogjon. Egész hajra csak szín váltáskor tegyünk hennát. Minél több réteg henna kerül a hajra végekre, annál sötétebb lesz. Amit nem tudunk már eltávolítani. ezt nem szeretnénk. Amikor mindenhova felkerült a henna, tekerjük körbe az egész hajat fóliával. A henna nem száradhat ki, mert akkor elveszíti a festő hatását.  Pihentessük a pépünket 1-3 órát. Nyáron a melegben elég 50 percet a hajon hagyni. Szőke henna esetén 30-40 perc a hatóidő. Ha túl sokat van a hajon sötétedhet, rezes árnyalatú lesz. Használhatunk hajszárítóra rögzíthető mobil burát is. Ezzel rövidítjük le a hatóidőt 40-60 perc közé. Hatóidő leteltével alaposan öblítsük ki vízzel. Nagyon kevés sampont használjunk. 

Tipp: Minden henna hajfestés előtt érdemes Cassia pakolást alkalmazni, hogy helyrehozza a haj szerkezetét és jobban megtapadjon a henna. Kivétel a szőke henna. Szőke henna esetén hajvégápoló pakolást érdemes csinálni cassia péppel. A cassia pépet kézmeleg vízzel keverjük össze és kenjük fel a frissen mosott, száraz hajra. 

Ez után 3 napig ne mossunk hajat, mert még érik a hennánk.

Bármi kérdés felmerül, írj nekem a henna@hennahaj.hu e-mail címre. 

Mindig természetes, növényi sampont használjunk, hogy a természetes hajfestékünk hosszú ideig tartós maradjon.

Amit ne tartalmazzon a sampon:

Sodium Lauryl Sulfate (SLS), Sodium Laureth Sulfate (SLES), Ammonium Lauryl Sulfate (ALS), Ammonium Laueth Sulfate (ALES), TEA (Triethanol amine), szintetikus illatanyagok és színezékek, DEA, TEA, BHT, Glyoxalic Acid, Diazolidinyl Urea, Imidazolidinyl Urea, Bronopol/2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Bronidox/5-Bromo-5-Nitro-1,3-Dioxan, parabének, Dimethicon, Diethylmethicon, Ethylmethicon, Cyclohexasiloxane, Cyclopentasiloxane, …siloxane , …methicone

Teával kikevert henna:

Segíti a szín hosszan tartó hatását. Egyes színeknél elmélyíti a színt. Barna színeknél fekete tea, vörös színeknél hibiszkusz virág tea. 


 

Két lépéses henna festés

Ősz hajnál, amikor sötétebb barna árnyalatra szeretnénk festeni hennával. Nem tudjuk el kerülni a két lépéses festést, mert az ősz hajszálban már nincs benne színpigment, ezért átcsillan az ősz, amitől világosabb lesz a végeredmény.  A Henna teljesen másképp viselkedik, mint a vegyi hajfesték. A Henna csak körbe öleli a hajat és fed nem hatol bele. Ezért többszőr fel kell kenni a henna színt, hogy elég sötét árnyalatot érjünk el és ne legyen világosabb az ősz hajon. 

  • Első lépésként, egy alapozó szín kerül a hajra. Erre az alapozó színre fog tapadni a barna színűnk. Hatóidő letelte után alaposan öblítsük ki. Ne használjunk sampont. Szárítsuk meg a hajat a második lépés festése előtt.
  • Második lépésben kerül fel a kívánt hajszín. Ezt jó sok ideig is rajta tarthatjuk. Minél tovább van rajta, annál szebb lesz a szín. Lemosásnál használhatsz egy nagyon-nagyon kevés sampont, hogy ne maradjon por a hajba. 
  • Inkább több festéket kenjünk a hajra, mert ahova nem kerül Henna ott nem fogja befogni az ősz szálakat.
  • Amikor felkentük a haj színűnket, jó alaposan tekerjük körbe frissen tartó fóliával, hogy meg akadályozzuk a kiszáradást. Ha kiszárad a henna, akkor elveszíti a festő képességét. 

Minél tovább van a hajon a Henna, annál sötétebb lesz az árnyalat. Hajszárító búrával 40 percig hagyjuk a hajunkon mind a két lépést. A második keverékben használt indigó hőérzékeny, ezért ne tegyük ki nagyon erős hőnek. Alacsony hőfokú hajszárító búrát használjunk. Az első napon vöröses , zöldes árnyalatok is megjelenhetnek a hajon, ez a természetes oxidáció része. A hajszínünk kettő nap után éri el a végleges árnyalatot, addig dolgozik rajta a Henna. Ne mossunk hajat 2-3 napig. 

A Henna minden hajon más árnyalatú lesz. Ezért ha túl világosnak , vagy vöröses árnyalatúnak ítéljük meg a színűnket,  akkor rá tehetjük még egyszer a második lépésű hennánkat. Hennával festeni akár naponta is lehet, ez a gyógynövény nem árt a hajunknak, csak ápoljuk vele. A vegyi festék és a Henna nem jönnek ki egymással. Két különböző anyag, nem fogják be egymást, a Henna lekopik a vegyi részről. Ezért ne kenjük rá.

Henna hajfestés előtt, kérlek olvasd át a blogon a 10 hiba, amit ne kövess el hennásként, vagy a Youtube videót ebben a témában. 

GYIK- Gyakran ismételt kérdéseket, a segítség menü alatt találod meg. Megtalálod a főoldalon is.

Kérlek, írj értékelést, véleményt a hajfestékről, hogy másokat is segítsünk ezzel. Köszönöm!

Termékeink minden Európai Unio-ban támasztott követelménynek megfelelnek. Mikrobiológiai vizsgálat igazolja a tisztaságát. Bevizsgált és engedélyeztetett hajfestékek és hajápolókat forgalmazunk. Büszke vagyok, hogy minden szigorú követelménynek megfelelnek.

Allergiás reakciót bárkinél kiválthat, kérlek csinálj bőrtesztet. Lehetsz te az ezerből az egy, aki allergiás, főleg ha több mindenre az vagy. A 10 év hennás múltam alatt egy ilyennel sem találkoztam, aki allergiás lett sajnos. Ha találkoztam volna, több infót tudnék róla mondani. Azt sajnos nem tudni, melyik összetevő váltotta ki nála az allergiás reakciót.