Zsíros haj ápolása

Zsíros haj ápolása
 A haj zsírosodás kiváltó oka lehet a tápanyaghiány, stressz, betegségek, gyulladás és az egészségtelen táplálkozás. 

-        Zsíros fejbőr, száraz hajvég.

Több mint 20 éves szakmai tapasztalatom során a zsíros fejbőr, száraz haj típussal találkoztam a leg többször. Úgy ítéltem meg, hogy a nők 55% küzd ezzel a problémával. Főleg a festett vagy szőkített, melírozott haj kategóriában tartozók. Legtöbb esetben, a nem jó samponválasztással is rontunk a fejbőr állapotán. A haj zsírosodás kiváltó oka lehet a tápanyaghiány, stressz, betegségek, gyulladás és az egészségtelen táplálkozás. Talán ez az egyik leggyakrabban felmerülő probléma, hogy nem táplálkozunk helyesen. Ez visszaköszön a hajunk és a bőrünk állapotán is. Ha nem tudod a belső kiváltó okokat megszüntetni, akkor havonta a hajfestésed alkalmával már sokat tehetsz, hogy ne kellje olyan gyakran hajat mosni. Nem szünteti meg teljesen a zsíros fejbőr problémát, de erősen csökkenti a zsírosodást. Megszűntetni akkor tudod, ha a kiváltó okot kezeled. 

Első lépés a faggyúmirigyek normál működésének helyreállítása, Amikor helyreállt, ezt az állapotot fenn kell tartani.

Erről ismered fel:

Pár nap alatt elkezd zsírosodni a hajad. Lelapul, szinte sosincs tartása. Két három naponta hajat kell mosni. A hajvégek könnyen töredeznek, száraz, seprűs hatású.

Így ápold:

Leghatásosabb hajápoló a henna növényi hajfesték, vagy a nem színező hajápoló. A hajnak is szüksége van vitaminra, ahhoz, hogy normálisan müködjön. Ezeket a z értékes vitaminokat, már az első hajfestés alkalmával megadod a hajadnak. A hatását szinte azonnal érezni fogod. A zsíros hajnál szükség van 2-4 hónapra ahhoz, hogy normalizálódjon a fejbőr. Ha a belső okokat nem tudod megszüntetni a henna akkor is segít kitolni a hajmosás gyakoriságát 1-2 nappal.

 

Válassz zsíros hajra való természetes sampont. A természetes, bio samponok olyan értékes növényi összetevőket tartalmaznak, amik segítenek kordában tartani a túlzott faggyút termelést. A sampont minden esetben a fejbőr problémáira válasszuk. Hiába van az ráírva, hogy zsíros hajra, neked ez kell.

A gyakori hajmosás kiszárítja a hajszálakat. Mégsem szeretnénk ápolatlannak tűnni. Hetente két alkalomnál többet nem jó hajat mosni. A gyakori hajmosással fokozott faggyútermelésre ösztönözzük a fejbőrt.  Sampon szappanos hajmosás, sok esetben csökkenti a faggyú termelődését a teafaolaj ás a rozmaring olajos bedörzsölés.

 

A hajvégekre kevés hajmaszkot vagy balzsamot kell tenni, hogy a haj töredezését meggátoljuk.

Különleges hajápolók, amik beváltak:

A több 10 éves hennás, bio fodrász időszakom alatt, rengeteg vendégnek sikerült megoldani ezt a problémáját a henna hajfestéssel. A henna gyógynövény fél év alatt rendbe teszi a haj és fejbőr problémákat. Aki ragaszkodott a kémiai hajfestéshez, annak is vannak otthon könnyen használható hajápolók. Ezeket megtalálod a https://hennahaj.hu/ oldalon.

Tulsi levél por: Kezeli a zsíros és korpás fejbőrt. Baktérium ellenes és méregtelenítő hatású gyógynövény. Használható önmagában vagy Amla porral keverve. Szőke hajra ne alkalmazzuk önmagában. Keverjük Amla és Cassia növényekkel. Itt találod meg a részletes leírást: https://hennahaj.hu/tulsi-level-por-612

Amla por: Letisztítja a fejbőrt, Javítja a haj szerkezetét. Igazi c-vitamin bomba. Erősíti a hajgyökereket, dúsítja a hajat, szabályozza a hajhullást. Javítja a haj szerkezetét. Szőke hajúak Amla és Cassia port használjanak, mert a többi por picit barníthat a hajszínen. Itt találod meg a részletes leírást: https://hennahaj.hu/amla-por-605

Cassia por: Kiemelten fontos hajápoló tulajdonságairól ismert növény. Hatására a haj erős és fényes lesz. Korpás, zsíros és festett hajra alkalmazható. Nincs színező tulajdonsága, szőke hajra is használható. Itt találod meg a cassia por leírását: https://hennahaj.hu/cassia-semleges-henna-561?keyword=cassia

Készíts macerátumot Tulsi vagy Tulsi+Amla+Cassia keverékből meleg víz hozzá adásával. Kend fel a tiszta fejbőrre és hagyd 10-05 percig hatni, öblítsd le és száríts hajat. Havonta 2 alkalommal használva, már szép eredményeket lehet elérni. Kitolható a hajmosás 1-2 nappal.

Hajvégekre: A sheavaj a természetes bőr és hajápolók királynője. Magas e-vitamin, béta-karotin tartalmú. Összetétele megegyezik a bőrt borító védőréteggel. Készíts pakolást Sheavajból. Egy két evőkanálnyi sheavajat olvassz fel és kend a hajvégekre. Hagyd állni 15-20 percig. Ez után moss hajat samponnal. Az értékes hatóanyagok felszívódnak, a maradék kimosódik a hajból. A sheavajat és több hasznos receptet itt találod meg: https://hennahaj.hu/sheavaj-bio-663

Mangóvaj: Földünk egyik legmagasabb olaj tartalmú gyümölcse, összetétele nagyon hasonlít a sheavajhoz vagy a kakaóvajhoz. Nagy mennyiségben tartalmaz antioxidánsokat, vitaminokat valamint esszenciális zsírsavakat. Hatásuk felerősödik, ha mindhárom vajat összekeverjük és úgy használjuk. Sheavaj, kakaóvaj és mangóvaj zsírösszetétele hasonló, csak vitamin tartalmukban térnek el egymástól. Itt találod a leírást és plusz recepteket: https://hennahaj.hu/mangovaj-664

Kerülendő samponok és hajbalzsamok:

Ha tartósan meg szeretnénk szüntetni a problémát kerüljük a kémiai hajápoló szereket. A természetben minden a rendelkezésünkre áll, hogy egészségesek és szépek maradjunk. A természetes hajápolók hajazonosak, jobb a hasznosulásuk, mint a laborban gyártott kémiai szereknek. Mindig olvasd el a sampon és balzsam összetételét. Lehet, hogy rá van írva a „természetes” Vagy „növényi” összetétel, ami részben igaz, de kémiailag samponba van bele téve. A hatása így már nem lesz olyan. Minden SLS /Sodium Laureth Sulfate/ ALS /Ammonium Laureth Sulfate/ SLES /Sodium Laureth Ether Sulfate/ kerülendő.

Természetes habképző anyagot nyernek ki a kókuszdióból. Ennek a neve SCS /Sodium Coco Sulfate/. Ezek a samponok picit kevésbé habzanak, de jól és kíméletesen tisztítják a fejbőrt. Indiai mosódió is szappanképző anyag, ebből is készítenek zsáraz és normál sampont. Mosódió/Sapindus mukorossi, Reetha/ elnevezéssel találod meg az összetevők listájában.

Nagy kedvencem a szilárd sampon. Szuper jól tisztítanak, egy tenyérnyi mennyiség 80-100 hajmosásra is elég.

Hajbalzsamban ezeket kerüld: Benzyl Alcohol, Parfum/Fragrance=kémiai illatanyag, Methylisothiazolinone=tartosító (Irritációt okoz).

 

Henna hajfesték kiválasztása előtt, kérj tanácsot a henna@hennahaj.hu címen. Küldj egy fotót a lenövésedről, ez alapján meg tudjuk beszélni a henna színedet. 

Szép napot! 

Lázát-Belát Brigitta

Henna szakértő. Henna fodrász oktató.